Profil společnosti

Historie firmy TRANS-TECHNIK

Firma TRANS‐TECHNIK byla založena v listopadu roku 1991. Svoji činnost pak zahájila v lednu 1992. Tehdejší podnikatelský záměr spočíval ve výrobě a prodeji upínacích pásů a techniky pro zajištění přepravovaného nákladu v nákladní automobilové dopravě. V krátké době po zahájení své činnosti se firma setkala s požadavky nově vznikajícího trhu výrobců nástaveb nákladních automobilů na dodávky kvalitních komponentů pro stavbu skříňových a valníkových nástaveb. Díky kontaktům s dodavateli těchto komponent v západní Evropě, začala firma TRANS‐TECHNIK postupně nabízet zpočátku malý sortiment těchto dílů. S narůstajícími požadavky výrobců nástaveb se nabízený sortiment stále rozšiřoval až do dnešní podoby, kdy firma nabízí jednotlivé komponenty , ale současně i celky nástaveb v rozloženém, či před‐montovaném stavu. Tato nabídka pak umožňuje výrobcům nástaveb plně se soustředit na vlastní montáž. V průběhu doby naše firma navázala kontakt s většinou významných evropských výrobců dílů pro nástavby. V současnosti firma sama iniciuje vývoj komponentů a snaží se tak podporovat zvyšování kvality a tím i bezpečnosti přepravy zboží na našich silnicích.

Mezi hlavní sortiment firmy patří:

 • Blatníky a příslušenství, schrány na nářadí
 • Sloupky na valníkové nástavby
 • Kování na valníkové nástavby, Al bočnicové profily, Al profily podlahového rámu
 • Stavebnicové systémy‐ Vrata, rolety,shrnovací konstrukce VERSUS OMEGA
 • Konstrukční díly skříňových nástaveb
 • Komponenty na sklápěče ‐ čerpadla, válce a příslušenství, kování, ocel. bočnice
 • Konstrukční díly ‐ doplňky
 • Prvky pasivní bezpečnosti‐ zajištění přepravovaného nákladu, upínací pásy
 • Uzávěry, madla
 • Panty
 • Tmely, lepidla, litá podlaha, oboustranné lepící pásky a příslušenství
 • Ostatní díly ‐ osvětlení značení vozidel
 • Nýty, nýtovací matice, pevnostní nýty Huck, zajišťovací kroužky STARLOCK, nýtovací nářadí

Za zmínku mimo jiné jistě stojí připomenout, oblast výrobků, které naše firma TRANS‐TECHNIK dodává jako před‐montované celky nebo skládací kity. Jsou to celo‐hliníkové valníky připravené jako skládací sady, dále pak shrnovací střechy návěsů systém VERSUS OMEGA, dále pak zadní vrata a vrátka návěsů systém firmy PWP. Tyto celky jsou připravovány přesně dle zadaných rozměrů zákazníka a splňují nejvyšší technické a kvalitativní požadavky uživatelů. Mezi důležitou oblast se od roku 2002 zařadily také komponenty pro sklápěcí nástavby. Ať už to jsou hydraulické díly ‐ teleskopické válce, čerpadla‐ či konstrukční prvky ‐ dosedací body, panty, mechanicky či automaticky ovládané uzávěry, dále pak ocelové bočnice a Al profily tl. 30, 40, 50 mm.

Samostatnou oblastí pak je prodej nýtů a nýtovací techniky. Tuto činnost jsme zahájili v roce 1997. Dnes spolupracujeme s několika evropskými výrobci, které zastupujeme v České a Slovenské republice.

Moderní logistika

Pro zajištění včasných dodávek našim zákazníkům jsme vybudovali dvě moderní logistická centra. První je v sídle mateřské firmy v Brně , kde je 1700 m2 skladovacích a výrobních prostor včetně moderního obchodního centra, které jsme otevřeli v roce 2000. Druhé pak je v sídle naší dceřinné společnosti v Žilině na Slovensku, který jsme otevřeli v roce 2004. Zde jsme vybudovali po zkušenostech z Brna areál odpovídající požadavkům na moderní obsluhu zákazníků. Skladové prostory zde mají rozlohu 1000 m2.

Od roku 2007 působí naše firma na rumunském trhu. Začátkem roku 2008 jsme otevřeli vlastní kancelář se skladem. Stejně jako v Čechách a na Slovensku i zde nabízíme kompletní sortiment našich produktů a přispíváme tak ke zvyšování kvality zdejšího vozového parku.

Pro naše kmenové zákazníky zajišťujeme dopravu zboží na místo určení. Všechny tyto činnosti jsou řízeny informačním systémem, který je stále uzpůsobován našim potřebám tak, abychom byli schopni pokud možno co nejlépe zajišťovat požadavky našich zákazníků.